Az emberi test egy komplex rendszert alkot, amelyben mozgás közben minden egyes ízület és izmok hatással van a teljes test stabilitására. Az igazán hatékony kezelés nem csak egyetlen testrészre koncentrálva szünteti meg a fájdalmat, a teljes vázizomrendszerben betöltött szerepe alapján azonosítja és kezeli a problémát. Ennek hiányában átmeneti javulás elérhető ugyan, de a fájdalom vissza fog térni, rosszabb esetben súlyosabb formában.
Sok sportoló számára ismerős lehet olyan egyszerű sérülés vagy húzódás, amely a folyamatos terhelés, edzés vagy munka mellett nemcsak nehezen gyógyul, de sok esetben súlyosbodik is. A húzódásból hosszú idő alatt könnyen lehet részleges- majd teljes törés, ínszalag- vagy izomszakadás is. Ugyanez igaz a hétköznapi életre is, járás, vagy munka közben, amikor egy nehezebb tárgyat felemelünk, hasonlóan terheljük az izmokat, ízületeket. Tipikus probléma az ülőmunkával járó derék, hát és nyakfájás, hosszabb séta alkalmával a láb fájdalma.
Sérülés vagy műtét után, gyógykezelés alkalmával a mozgás sokat elárul a páciens állapotáról, segítséget nyújt a megfelelő terápia vagy gyógytorna kiválasztásában. Mutatja a a kezelés hatékonyságát, ugyancsak segít a probléma megelőzésében és ezzel csökkenti a további túlterhelés vagy újra sérülés veszélyét.
Minden apró, rejtett mozdulat fontos, műszeres elemzésük segít a pontos diagnózis és kezelés összeállításában, megmutatja hol található rendellenesség a mozgató szervrendszerben.
Hogyan zajlik a vizsgálat?
A profi sportban évek óta alkalmaznak mozgáselemző rendszereket. A Sportklinikán a rendkívül egyszerűen és gyorsan használható ((+MML) mozgásdiagnosztikai rendszert alkalmazzuk, amely nemcsak megfigyeli és rögzíti a mozdulatokat, de számszerűen méri a test elmozdulását és a testre ható erőket.
A vizsgálathoz mindössze néhány perces sétát, valamint – amennyiben a páciens állapota ezt lehetővé teszi – pár perces futást jelent futópadon. Különösebb előkészületet nem igényel, egy szóbeli állapotfelérést és egy gyors fizikai vizsgálatot követően egyetlen eszközt kell a páciensre rögzíteni.
A mozgáselemzéshez csak kényelmes ruházat, és cipő (futócipő) szükséges. A vizsgálat végén az eredmények azonnal rendelkezésre állnak és azonnal lehetőség van konzultálni a szükséges kezelésről és a további lépésekről.